EMV Sprint, Öine, Sprinditeade – Saaremaa

28-29.augustil peeti Saaremaal Eesti meistrivõistlused korraga kolmel alal – sprindis, öises orienteerumises ja sprinditeates.
Paljud osalejad saabusid tegelikult Saaremaa pealinna – Kuressaarde – juba päev varem, kus sai osaleda kohalikul päevakul väga huvitaval Kuressaare ordulinnuse kaardil.

Ilm oli kõigil päevadel üllatavalt soe. Sprint toimus vanadel linnatänavatel, marsruut oli planeeritud üsna huvitavalt, oli “taskuid” ja “lõkse” ning mitmeid teevaliku variante. Nagu ikka, otsustasid sekundid kõik, mõnel oli lisaks ka piisavalt õnne. SRD klubist osales sprindis 22 inimest ning saime kokku 4 medalit:

N14 1. Viola Nikitina (edu teise koha ees 1 sekund! Eesti meistrivõistluste esimene KULD Violale!!)
N35 1. Siiri Mere
M55 1. Vladimir Savinov
N65 3. Niina Karnit

Tahaksime eraldi ära märkida ka sel hooajal Peko klubis võistleva Sergei Rjabõškini võitu klassis M21.

Öised meistrivõistlused peeti Kuressaarest umbes 30 km kaugusel Pidulas. Maastik osutus üsna raskeks: mikroreljeefi tsoonid, rannikuäärsed luited, “triibulised” sood ja lagendike varieeruv läbitavus tõid kaasa palju üllatusi ja sundisid peaaegu et igat osalejat eksima. Rajad osutusid ka tehniliselt keeruliseks, vastavalt võistluse tasemele.
Ja meie medalitabel oli siin veidi tagasihoidlikum – 2 medalit 10 inimese peale:

N35 2. Siiri Mere
M50 3. Dmitri Shved

Ka sprinditeate osutus uskumatult huvitavaks. Ürgses saarekülas sadu aastaid tagasi laotud traditsiooniliste kiviaedade labürindid hämmastasid kõiki oma iluga. Kõik Leedri küla elanikud nõustusid üksmeelselt oma hoovide territooriumi orienteerujatele avama ning sellele otsusele sobiks vaid seistes aplodeerida. Pea oli rajal töös alates esimesest kuni viimase sekundini, jalgadest rääkimata. Majad, aiad, kuurid, heinamaad, põõsad – kõik lihtsalt vilkus meie silme ees kõik need 15-30 minutit, mil iga osaleja oma raja läbis. Kahjuks jäime sel korral medaliteta. Lähim võimalus medaliks oli MN35-40 klassis, kus kolmandast kohast jäi puudu “ainult” 30 sekundit. Järgmisel aasta – võitleme! 🙂
Tahaksime ära märkida ka imelist meediatoetust – hiigelsuurelt ekraanilt oli võimalik jälgida osalejate liikumist GPS abil, näha neid ka füüsiliselt jooksmas ning vaadata suurepäraseid videomaterjale droonilt. Aitäh korraldajatele selle unustamatu show eest!

Lisainfo, tulemused, vaheajad, GPS-rajad:

You may also like...