SRD SK

Spordiklubi asutati 1997. aasta kevadel. Sõbralik seltskond mõttekaaslasi oli juba ammu otsinud endale väljendusviisi ning lõppude lõpuks sai klubi moodustamise mõttest reaalsus. Klubiga ühinesid paljud spordiklubi “Lokomotiiv” kunagised liikmed, paljud klubiliikmed on tuttavad juba kooli või ülikooli ajast. Kõiki neid ühendab palav armastus orienteerumise – ühe parima spordiala vastu!

Kui Te olete juba tutvunud klubiliikmete nimekirjaga, siis kindlasti märkasite, et vähemalt poole sellest moodustavad kolme venna – Sergei, Roman ja Dmitri Shved-i – perekonnad.  Vendade nimede esitähtedest saigi klubi omale nime – SRD. Sama nime kannab ka firma, mille Sergei, Roman ja Dmitri kunagi asutasid ning millest sai klubi esimene sponsor.

Mis oli meie eesmärk spordiklubi loomise hetkel? Peamine idee oli tervisliku eluviisi toetamine, ühissõitude organiseerimine võistlustele ning treeningute korraldamine. Me võtame vastu kõiki huvilisi, et seletada neile, mis spordiala on orienteerumine ning võimaluste piires aitame ka võistlustele pääseda. Klubiga liitumine on tasuta, iseenesest on protseduur väga lihtne.

Asutamisaasta septembris, kui kõik vajalikud dokumendid olid vormistatud, sai klubi Eesti Orienteerumisliidu (EOL) liikmeks. Niisiis, kutsume kõiki huvilisi meiega liituma…

Esimeseks heaks klubi initsiatiiviks sai 1997. aastal lasteraja korraldamine Tallinna Orienteerumisneljapäevakutel. See projekt oli kasulik nii lastele, kui ka nende vanematele, kes rõõmustasid nähes oma laste õnnelikke nägusid. Idee tekkis esialgu seetõttu, et klubis oli tol hetkel palju väikeseid lapsi. Lasteraja korraldamisest on tänaseks saanud omamoodi traditsioon – kuigi oma lapsed on tänaseks suureks saanud, korraldab SRD SK siiski lasterada igal orienteerumisneljapäevakul ka tänapäeval.