Lasterada

Juba esimesel klubi asutamise aastal avaldas klubi initsatiivi lasteraja korraldamiseks Tallinna Neljapäevakutel (TON) . See on seotud sellega, et paljudel klubiliikmetel on väikesed lapsed. Nende jaoks on tavalise raja läbimine veel raske, kuid tahtmist joosta jätkub küll. Varem oli nii, et emad-isad jooksid metsa vahel, aga lapsed mängisid palava päikese käes liivakastis… Kaardist nad küll veel aru ei saa, kuid ka niisama mööda köit joosta ja kontrollpunktides end üles märkida on nende jaoks väga huvitav.

Nüüdseks loodud laste raja pikkus on vahemikus ühest kuni pooleteise kilomeetrini. Kogu raja ulatuses on pandud maha lint ning kontrollpunktid asuvad otse selle peal, nii ,et ära eksida on paktiliselt võimatu. Siiski soovitame noorematel (3-4 aastastel) lastel ema või isa metsa kaasa võtta. Metsas on tavaliselt kolm või neli kontrollpunkti, ning märkmed tehakse seal värviliste pliiatsitega (kompostritega kõik lapsed iseseisvalt hakkama ei saa). Et osaleda jooksus Lasterada, on vaja osta õpilase kaart.

Pärast finisit saab iga noor sportlane magusa autasu. Nii et lugupeetud täiskasvanud, järgmine kord, kui tulete Neljapäevasele kogunemisele, ärge unustage võtta kaasa ka oma armsaid lapsi!!!