Suusaorienteerumise EMi teatesõidud võitsid Rootsi naised ja Venemaa mehed

Maret Vaher, EOL tegevjuht, annab teada, et Venemaal Hantõ-Mansiiskis lõppesid suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlused teatesõitudega, kus Eesti naiskond saavutas 5. koha.

Naiste teatesõidu võitis üllatuslikult Rootsi (1:43:34), kui Magdalena Olsson edestas finišispurdis kahe sekundiga Venemaad, kus viimast vahetust sõitis Marina Vjatkina. Pronksile tuli Soome (+5.38). Eesti esindus koosseisus Epp Paalberg, Doris Kudre ja Daisy Kudre said viienda koha (+9.19).

Koondise liidri Daisy Kudre (3. vahetus, + 0.25) hinnangul tegi meie naiskond hea soorituse: „Võistlus oli füüsiliselt väga raske, mis ei ole meie tugevus: meile sobivad rohkem füüsiliselt kergemad, kuid tehniliselt keerulised rajad.“

Doris Kudre (2. vahetus, +4.37): „Oma sõiduga olen rahul, konkurendid olid lihtsalt tugevamad. Hantõ-Mansiiski maastik on mulle raske olnud.“

Epp Paalberg (1. vahetus, +4.17): „Täna oli väga raske võistlus nädala lõpetuseks. Andsime oma parima ja olen väga õnnelik, et meil on tiim, mis pidevalt koos areneb ja eesmärkide poole suundub.“

„Korraldajad pigistasid viimase võistlusega maastikust veel viimase välja: tõusu pakuti siin toimunud distantsidest proportsionaalselt kõige rohkem, aga õnneks sai kasutada laiu suusaradasid; laskumised olid kitsad ja tehnilised. Võistlusilm oli paari soojakraadiga, lumi sulas, suusad libisesid hästi,“ andis koondise treener Raul Kudre ülevaate viimase võistluspäeva oludest.

Meeste võistlus kulges Vene meeskonna dikteerimisel ning nende edu teisena lõpetanud Soome ees oli pea 7 minutit (+6.45). Pronks läks Rootsi (7.55). Norra võistkondi võistlema ei lubatud.

Eesti mehed Mattias Jaama ja Kevin Hallop sõitsid teadet väljaspool arvestust. Sealjuures lõpetas Mattias Jaama avavahetuselt teisena (+3.00).

Maailmakarika kokkuvõttes sai Daisy Kudre 199 punktiga 4. koha, Mattis Jaama oli meeste arvestuses 15.

Väljavõte suusaorienteerumise MK sarja 2020 üldkokkuvõttest:

 1. Tatyana Oborina         RUS       250
 2. Magdalena Olsson     SWE       222
 3. Marina Vyatkina         RUS       209
 4. Daisy Kudre                  EST         199
 5. Alena Trapeznikova   RUS       186
 6. Marjut Turunen          FIN         177

 1. Doris Kudre                 EST         58
 2. Epp Paalberg              EST         58

Kokku sõitis MK punktikohale 44 naist.

Meeste MK sarja esikolmik:

 1. Vladislav Kiselev          RUS       245
 2. Andrey Lamov             RUS       231
 3. Sergey Gorlanov         RUS       224

 1. Gion Schnyder           SUI         123
 2. Mattis Jaama             EST         118

Kevin Hallop ja Ilmar Udam MK-sarjas punktikohale sel hooajal ei jõudnud. Kokku sõitis MK punktikohale 53 meest.

http://ranking.orienteering.org/WorldCup?wcup=skio&

Euroopa meistrivõistlusega lõppes suusaorienteerumise selleaastane lühike hooaeg ning kogu orienteerumiskogukond läks koroonaviirusest põhjustatud võistluspausile.

You may also like...