JüriÖÖ 2022 – Kärdla, Hiiumaa

Pärast mitmeaastast pausi, mille põhjuseks oli Covidi pandeemia, toimus sel aastal taas JüriÖÖ öine teatevõistlus. Korraldajaks oli seekord Hiiumaa OK klubi ning võistlused peeti Kärdla linnas.

Meie klubi oli esindatud kahe võistkonnaga. Üks võistkond oli  kirjas veteranide klassis: Dima – Kristiina – Vlad – Ella – Sergei ja teine ​​üldarvestuses – Slava – Nastja – Miša – Yana Zyuhova – Igor Zhuriari. Kahjuks mõlemad meeskonnad ebaõnnestusid ja tulemust kirja ei saanud. Veteranide meeskonnas kaotas Kristiina rajal metsas SI-kaardi ja pidi seetõttu katkestama. Teise võistkonna puhul palusid kohtunikud viienda etapi osaleja (Igor) retke katkestada, kuna kell oli juba kolm öösel ja ta oli ainuke inimene kes oli veel rajal – ei tundunud väga hea ideena oodata veel pool tundi või tund aega ainult ühte osalejat. Huvitav on see, et ka üks teine sportlane kaotas oma SI-kaardi ja seda otsides leidis ülesse hoopiski Kristiina SI-kaardi!! 🙂 Sellise sündmuse matemaatiline tõenäosus on väga nullilähedane, kuid see juhtus päriselt!!! 🙂

Noh, me ei läinud ju rajale auhindade pärast, vaid nautima. Ja kõik nautisid! Aga see, et me tulemust kirja ei saanud – pole probleem, järgmisel aastal proovime uuesti! 🙂 Peaasi, et ei unusta SI-kaardid käe külge lisaks ka nööriga kinnitada! 🙂

Maastik tundus öiste jooksude jaoks veidi väljakutsuv. Metsa läbitavus polnud kaugeltki parim. Pikad etapid otse läbi tihnikute ja soode ei tekitanud vaimustust ning suurem osa inimesi valis ümberjooksmise variante, mis tundusid kindlamad.

Marsruudi teine ​​osa läbi linnakvartalite nõudis väga hoolikat pisidetailide lugemist kaardilt ja täpset leitud punktide numbrite jälgimist.

Võistluse korraldus oli suurepärane, aitäh korraldajatele selle eest. Internetiintervjuud, telepilt punktidest ja liidrite GPS-jälgede vaatamine andsid tervikpildi kõigest rajal toimuvast. Väga tervitatav oli ka see, et spordikompleksis sai jäise tuule eest peitu pugeda. Muidu külmuksime kõik ära.

Esikolmikusse mahtusid lõpuks Peko, JOKA, Ilves.
Palju õnne võitjatele!
Ja ootame põnevusega järgmist JüriÖÖ teatejooksu aasta pärast! 🙂

Tulemusi saab vaadata siit:

 

Ja näide Dmitri Švedi marsruudist:

 

You may also like...