MosCompass Tellimine Eestis: SRD SK, e-mail: spordiklubi@srd.ee
Lisainfo:
Ella Shved, tel: 511 8863
Sergei Shved, tel: +372 503 6910
eliitmudelit
massimudelit
karakteristikut
hinnad Eestis
MosCompass - maailmaklassi kompassid

Eliitmudelit


Mudel 2 - "Kiire ketas"

Mudel on mõeldud sportlastele, kellel on kompassi pehme hoidmise tehnika ja kes eelistavad orienteerumisel kiiret kompassi tööd.

Noole peatumine toimub läbipaistva kerge ketta abil. Sellel mudelil ketas asub noole teljel, kuid ei ole sellele jäigalt kinnitatud ja võib vabalt mööda telge liikuda. Ümberpööratud asendis (kui sportlane pani kompassi kõrvale, et paremini joosta) ketas eemaldub noolest ega avalda sellele stabiliseerivat toimet. Kompassiga tööd alustades sportlane asetab selle horisontaalasendisse. Sel momendil on nool kettast vaba ja võtab suure kiirusega tööseisundi (osutab põhja). Selleks ajaks laskub ketas sujuvalt noolele ja alustab selle stabiliseerimist.

Selle süsteemi puudused ilmnevad järskude tõugete puhul kompassi mitteküllaldaselt pehmel hoidmisel.Mudel 3 - "Stabiilne ketas"

Mudel on mõeldud sportlastele, kes eelistavad täpset liikumist asimuudi järgi.

Noole kiiruse ja stabiilsuse optimaalne ühitamine. Eriti populaarne on see kompass orienteerumisspordi eliiti kuuluvate sportlaste hulgas. Sportlane paneb asimuudi peale pöörates kolpi platvormil. Noole stabiliseerimine toimub läbipaistva kerge ketta abil, mis on jäigalt seotud noolega ja avaldab sellele pidevalt stabiliseerivat toimet. Antud juhul nool jääb seisma aeglasemalt kui mudeli 2 puhul, kuid praktiliselt see ei kujune aeglusatavaks faktoriks.Mudel 8 - "Vikerkaar"

Mudel on mõeldud sportlastele, kes eelistavad täpset liikumist asimuudi järgi.

Noole kiiruse ja stabiilsuse optimaalne ühitamine. Uus mudel väljalaskeaastaga 2000, millel on limb värviliste numbritega. Kasutatakse uut orienteerumisprintsiipi, mille puhul peab sportlane meelde jätma asimuudi numbri või värvi, kusjuures kolbi ei pöörata ja seega hoitakse kokku aega.

Noole stabiliseerumissüsteem on analoogne mudeliga 3.Mudel 9 - "Vike lbipaistav limb"

Mudel on mõeldud sportlastele, kes eelistavad nha ainult nool.

Noole kiiruse ja stabiilsuse optimaalne ühitamine. Noole stabiliseerimine toimub läbipaistva kerge ketta abil, mis on jäigalt seotud noolega ja avaldab sellele pidevalt stabiliseerivat toimet. Antud juhul nool jääb seisma aeglasemalt kui mudeli 2 puhul, kuid praktiliselt see ei kujune aeglusatavaks faktoriks.

Üldmudelid


Mudel 11 - "Universaalne"

Mudel on mõeldud algajatele sportlastele ja kogenud turistidele.

Kompassi hinna ja töökarakteristikult optimaalne ühitamine.Mudel 22 - "Turist"

Mudel on mõeldud turistidele ja algajatele orienteerujatele.

Parim valik mittekallitest kompassidest.

Omaduste võrdlus. Hinnad Eestis.

Maailmaturul populaarsete eliitklassi kompasside nooled omavad patenteeritud ketasstabiliseerimissüsteemi ja on ülitugevad magnetid, nende parem kiirus ja stabiilsus on tähtsad omadused võistlustingimustes. Kitsas ühevärviline noolenäitaja lubab täpsemini asimuuti võtta.

Üldklassi kompassid on mõeldud suure ringi kasutajale ja on esindatud mudeliga 11.

Kõik mudelid omavad tugisüsteemi, mis tagab noole püsivuse kompassi pöörlemisel ja stabiilsuse liikumisel. Kolvi limb annab võimaluse hoida asimuuti täpsusega kuni üks kraad. Kompassid on valmistatud löögikindlast materjalist. Kompassi on võimalik kasutada temperatuuril 00 - +600C.

Platvormi sõrmele kinnituskonstruktsioon võimaldab, fikseerides jäigalt kompassi, kindlalt hoida kaarti. Kõikidel kompasside baasmudelitel on standartne kolvi ja platvormi kinnitussõlm, mis võimaldab kergelt nende vastastikust vahetust.

mudel ketasstabiliseerimissüsteem noole põhjasuunas seismajäämise aeg stabiilsus jooksmisel magnetelement garantii hind Eestis
2 kiire 0.5 - 1 sek hea ülitugev 3.a. 38.- EUR
3 stabiilne 1.0 - 1.5 sek väga hea ülitugev 3.a. 38.- EUR
8 stabiilne 1.0 - 1.5 sek väga hea ülitugev 3.a. 38.- EUR
9 superstabiilne 1.5 - 2.0 sek väga hea ülitugev 3.a. 38.- EUR
11 puudub 1.5 - 2.0 sek hea tugev 1.a. 23.- EUR
22 puudub
hea hea 1.a. 15.- EUR

Lisaks vib osta:
nimetus garantii hind Eestis
Kompass Kartograf 3.a. 45.- EUR
Kompass Kartograf Pro 3.a. 110.- EUR
Lisa plaat
6.- EUR
Suurendusklaas kompassile 3.a. 9.- EUR
Mudel 22B, talvevariant (-250C - +600C) 1.a. 14.- EUR
Eestisisesed postikulud (Post24, Smartpost) 4.- EUR