Tallinna MV märke 24.01.2010

24.01.10 Pirita (Dmitri Shved)
M12  M14  M16  M18  M21  M40  M55 
N12  N14  N16  N18  N21  N40 

M12
2300m 2KP
Nr    Nimi                           Klubi                Kiip     S.aeg    
   14 1 Reserv                                                     11:27.00 
   15 Andres Rõõm                    Ilves                255970   11:29.00 
   16 Kaarel Vesilind                SRD                  505564   11:31.00 
   17 Märten Henrik Pais             West                 1000008  11:33.00 
   18 Kristjan Pärn                  Ilves                222136   11:35.00 

M14
2300m 2KP
Nr    Nimi                           Klubi                Kiip     S.aeg    
   19 Vootele Jagomägi               Ilves                418148   11:17.00 
   20 1 Reserv                                                     11:19.00 
   21 Rimmo Rõõm                     Ilves                255846   11:21.00 
   22 Vadim Shved                    SRD                  960514   11:23.00 
   23 Karl Martin Alnek              Ilves                255647   11:25.00 

M16
4600m 3KP
Nr    Nimi                           Klubi                Kiip     S.aeg    
   24 1 Reserv                                                     11:18.00 
   25 Kristjan-Martin Kirjanen       TAOK                 1008457  11:20.00 
   26 Raid Vellerind                                      897419   11:22.00 
   27 Heiki Kiisler                                       2012346  11:24.00 
   28 Tõnis Laugesaar                Rakv                 940307   11:26.00 

M18
6900m 4KP
Nr    Nimi                           Klubi                Kiip     S.aeg    
   29 1 Reserv                                                     11:26.00 
   30 Taavi Kalle Kiisler            Harju KEK            1114695  11:28.00 
   31 Marcus Niin                                         1602004  11:30.00 

M21
9200m 5KP
Nr    Nimi                           Klubi                Kiip     S.aeg    
    1 2 Reserv                                                     11:00.00 
    2 Martin Sarv                    Orion                         11:02.00 
    3 Raivo Rõõm                     Ilves                406028   11:04.00 
    4 Marek Karm                     Harju KEK            500764   11:06.00 
    5 Sergei Shirokov                SRD                  720316   11:08.00 
    6 Ats Sõnajalg                   Harju KEK            345829   11:10.00 
    7 Lauri Olli                     LSF PT               500440   11:12.00 
    8 Viljar Vainola                 Mercury              842666   11:14.00 

M40
6900m 4KP
Nr    Nimi                           Klubi                Kiip     S.aeg    
   32 1 Reserv                                                     11:01.00 
   33 Raul Laas                      JOKA                 218361   11:03.00 
   34 Jaan Olvet                     Rakv                 991970   11:05.00 
   35 Kaido Nurja                    Nõmme                747474   11:07.00 
   36 Rain Vellerind                                      897423   11:09.00 
   37 Meelis Mälberg                 Peko                 505568   11:11.00 
   38 Indrek Saarepera                                    227579   11:13.00 
   39 Arbo Rae                       Nõmme                700307   11:15.00 
   40 Paul Poopuu                    JOKA                 997985   11:17.00 
   41 Tauno Piirikivi                Rae                  600917   11:19.00 

M55
4600m 3KP
Nr    Nimi                           Klubi                Kiip     S.aeg    
   42 1 Reserv                                                     11:21.00 
   43 Harry Veide                    LUS                  520005   11:23.00 
   44 Agu Koppa                                           255887   11:25.00 
   45 Rein Küttim                    Orion                500536   11:27.00 
   46 Mati Karp                      Tempo                352370   11:29.00 
   47 Mati Poom                      TON                  510444   11:31.00 
   48 Ants Tamm                                           305123   11:33.00 
   49 Tatter Tiit                    TON                  2012898  11:35.00 

N12
2300m 2KP
Nr    Nimi                           Klubi                Kiip     S.aeg    
   50 Liina Vesilind                 SRD                  505561   11:11.00 
   51 1 Reserv                                                     11:13.00 
   52 Kirke Timmusk                  SRD                  218934   11:15.00 

N14
2300m 2KP
Nr    Nimi                           Klubi                Kiip     S.aeg    
   53 1 Reserv                                                     11:07.00 
   54 Alina Kramarenko               SRD                  335845   11:09.00 

N16
2300m 2KP
Nr    Nimi                           Klubi                Kiip     S.aeg    
   55 1 Reserv                                                     11:01.00 
   56 Kerda Timmusk                  SRD                  255747   11:03.00 
   57 Jaana Olvet                    Rakv                 305534   11:05.00 

N18
4600m 3KP
Nr    Nimi                           Klubi                Kiip     S.aeg    
   58 1 Reserv                                                     11:28.00 
   59 Marta Olvet                    Rakv                 361462   11:30.00 
   60 Evely Kaasiku                  JOKA                 305152   11:32.00 

N21
6900m 4KP
Nr    Nimi                           Klubi                Kiip     S.aeg    
    9 1 Reserv                                                     11:16.00 
   10 Svetlana Doledutko             SRD                  305574   11:18.00 
   11 Hannula-Katrin Pandis          Ilves                901107   11:20.00 
   12 Tiina Kangilaski                                    218317   11:22.00 
   13 Sigrid Ruul                    JOKA                 997982   11:24.00 

N40
4600m 3KP
Nr    Nimi                           Klubi                Kiip     S.aeg    
   61 Leena Leesment                 SRD                  335846   11:00.00 
   62 Ülle Raudsepp                  Okas                 305012   11:02.00 
   63 Maris Roosipuu                 Orion                418166   11:04.00 
   64 Merike Paapson                 TON                  660309   11:06.00 
   65 Rennel Gea                     Harju KEK            1007292  11:08.00 
   66 Alnek Airi                     Võru                 1008474  11:10.00 
   67 Siiri Poopuu                   JOKA                 305146   11:12.00 
   68 Urvi Sarv                      Orion                218929   11:14.00 
   69 Anu Pallon                     JOKA                 255894   11:16.00 

SRD SK Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2009, www.tak-soft.com