SRD spordiklubi ja selle ajalugu

Spordiklubi asutati 1997 aasta kevadel. Sõbralik seltskond mõttekaaslaslasi oli juba ammu otsinud endale väljendusviisi ning lõppude lõpuks sai klubi moodustamise mõttest reaalsus. Klubis ühinesid paljud spordiklubi "Lokomotiiv" kunagised liikmed, paljud klubi liikmetest on tuttavad kooli või ülikooli päevilt. Kõiki neid ühendab palav armastus orienteerumise - ühe parima spordiliigi vastu!

Kui Te juba vaatasite klubi liikmete nimekirja, siis nägite, et vähemalt poole sellest moodustas kolme venna Sergei, Roman ja Dmitri Shvedite pered. Nende nimede esimeste tähtede järgi saigi klubi omale nime - SRD. Sama nime kannab ka firma, milles Sergei, Roman ja Dmitri töötavad ning millest sai klubi esimene sponsor.

Mida me üritasime saavutada, luues spordiklubi? Peamisteks sihtideks said tervisliku eluviisi toetamine, sõitude organiseerimine võistlustele ning treeningute korraldamine. Me oleme nõus vastu võtma kõiki huvilisi, seletada neile, mis spordiala see on ja võimaluste piires aidata võistlustele pääseda. Klubisse sisseastumine on tasuta, iseenesest on protseduur väga lihtne.

Sama aasta septembris pärast dokumentide vormistamist 1997 aasta suvel sai klubist amet lik organisatsioon sai klubi Eesti Orienteerumise Liidu(EOL) liikmeks. Niisiis kutsume kõiki asjahuvilisi klubiga liituma...

Esimeseks heaks klubi initsiatiiviks sai 1997 aastal lasteraja korraldamine Tallinna Orenteerumis Neljapäevakutel. Sellelt ürituselt said kasu kõik - nii lapsed, kui ka nende vanemad, kes rõõmustasid nähes oma laste õnnelike nägusid.

Idee korraldada lasterada ka aastal 1998 ei kustunud. 1999 aastal korraldasime lisaks lasterajale ka neljapäevaku Nelijärvel, kus osales rohkem kui 400 inimest. See oli seni suurim ettevõtmine meie klubi poolt, mis ka õnnestus...