Napapiiri-Jukola 2021, Rovaniemi

Mõte minna Rovaniemi Jukolale tekkis juba 2020. aastal, kuid pandeemia tõttu jäi võistlus siis ära. Esialgu pidi Jukola toimuma juunis – korraldajad lubasid, et paistab “Arktika kesköine päike” ning mõte öisest teatejooksust ilma pealambita tundus väga ahvatlev.

Kuid pandeemia tegi taas oma korrektiive. Esiteks lükati Jukola edasi augustisse (20-21.08.2021), mis tähendas automaatselt vajadust kasutada pealampi vähemalt kolmel esimesel etapil seitsmest. Teiseks olid Soome sisenemise nõuded sellised, et kõik soovijad minna ei saanud ning oli selge, et me ei saa minna võistlema nii naiste kui ka meeste arvestuses.

Lõpuks saime kokku ühe meeskonna meeste arvestuses (7 vahetust), kus 2 vahetust jooksid naisterahvad. Eesmärk oli kirja saada tulemus, s.t. kõik pidid võtma oma punktid õiges järjekorras. JA ME SAIME SELLEGA HAKKAMA!!! Rajad olid tehniliselt rasked ja pikad (8,8-16,7 km), kuid kõik said tulemuse kirja ning põhimõtteliselt ei teinud keegi väga suuri vigu. Eestist osales 7 võistkonda, kellest 4 sai tulemuse kirja. Lõplikuks kohaks jäi 661 ajaga 17:34:43. Kirjas oli umbes 1200 võistkonda, startis umbes 900.

Siin on kangelaste nimed (võistkonna number oli 333):
(vahetuse number, meeskonna koht vahetuse lõpus, raja pikkus, osaleja nimi, osaleja koht omas vahetuses, osaleja raja läbimise aeg)